skip to Main Content

Діти та інтернет: чи корисно забороняти дітям користуватися гаджетами та інтернетом?

На думку юриста ESQUIRES Ганни Перелигіної-Ковальчук – це педагогічно не правильно, а тим більше, майже не можливо.

Світ рухається вперед, тому батькам необхідно не перешкоджати, а допомагати дітям соціалізуватися не лише в суспільстві, а й у середовищі нових технологій.

Небезпеку складає лише час, коли діти наодинці діляться відкриттями в інтернет-просторі, не завжди безпечними та прийнятними для їхнього віку. Тому важливо бути в курсі сучасних тенденцій, ділитися досвідом з іншими батьками та постійно спілкуватися з дітьми.

Детальніше читайте в статті для “Український юрист”. Публікація доступна українською мовою.

Сучасний світ динамічніший та прогресивніший, ніж той, що був у нашому дитинстві. Інтернет та гаджети стали невід’ємним супутником життя і, якщо для доросло це є життєвою необхідністю (принаймні так ми можемо це виправдовувати), то для дітей віртуальний простір став територією гри, альтернативою спілкування та помічником у розвитку. Психологи та лікарі б’ють на сполох, адже постійне користування телефонами та планшетами погіршує зір, поставу та негативно впливає на вразливу психіку. Але чи корисно зовсім забороняти дітям користуватися гаджетами? На мою думку, це не реально і не правильно. Світ рухається вперед і нам, як батькам, необхідно не перешкоджати, а допомагати дітям соціалізуватися не лише в суспільстві, а й у середовищі нових технологій.

У нашої 9-річної доньки є мобільний телефон, в якому вона спілкується з друзями через Viber, передивляється ролики на YouTube, викладає фото в Instagram та слухає музику. Ми вже давно залишили спроби забороняти, адже прогрес не зупинити. Намагаємося контролювати час її перебування у віртуальному світі та контент, який вона споживає. Єдине, що поки залишається під забороною, це соцмережі. При цьому інтереси моєї доньки не обмежуються телефоном: вона навчається, займається спортом і багато часу проводить з друзями. Ми намагаємося займати її вільний час активною діяльнісю, а ті 30-40 хвилин, які дозволено виділити на телефон, сприймаються як відпочинок і нагорода за старання. Крім того телефон може бути корисним інструментом виховного впливу, адже ніяке стояння в кутку не порівняється з розлукою на тиждень з телефоном.

Небезпеку складає лише час, коли діти наодинці діляться відкриттями в  інтернет-просторі, не завжди безпечними та прийнятними для їх віку. Тому важливо бути в курсі сучасних тенденцій, ділитися досвідом з іншими батьками та постійно спілкуватися з дітьми.

Стаття доступна у форматі pdf: Український Юрист — Техніка виховання