skip to Main Content

Збільшені строки адміністративного оскарження результатівподаткової перевірки

Заперечення на акт перевірки і документи, не враховані інспекторами-ревізорами під час перевірки і не відображені в акті, можна подати протягом 10 робочих днів (раніше – 5 робочих днів).

Податкове повідомлення-рішення за результатами перевірки приймається протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акту перевірки (раніше – 10 робочих днів).

Скарга на податкове повідомлення-рішення може бути подана протягом 10 робочих днів (раніше – 10 календарних днів).

Збільшення строків для подання заперечення на акт, а згодом скарги на ППР – незначні, проте матимуть, на думку адвоката ESQUIRES Вікторії Ковальчук, позитивний вплив на процес підготовки п податкової перевірки. Декілька додаткових днів дозволяють ретельно зібрати додаткові документи, в т.ч. отримати інформацію від контрагентів платника податків.

Вказані зміни набрали чинності 01.01.2019 року на підставі Закону України від 23.11.2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19