IV Всеукраїнська конференція з кримінального права та процесу

IV Всеукраїнська конференція з кримінального права та процесу 150 150 Esquires

Партнер ESQUIRES Опанас Карлін (Afanasiy Karlin) виступив на IV Всеукраїнській конференції з кримінального права та процесу, яка проходила 9-10 листопада у Radisson Blu Hotel, Kyiv.

Адвокат поділився досвідом застосування інституту об’єднання та виділення кримінальних проваджень. Акцентував увагу на процесуальних ризиках не застосування об’єднання (або безпідставного виділення) кримінальних проваджень для сторони захисту, зокрема:
– вирок щодо одного із ймовірних співучасників може мати преюдиціальне значення для іншого співучасника, що істотно ускладнить захист;
– порушення права на відмову від самовикриття (в одній справі особа може бути підозрюваною, а в іншій – свідком);
– застосування до одного підозрюваного кількох запобіжних заходів (у різних провадженнях);
– засудження співучасників за різними статтями тощо.

Також, практиці відомі випадки відвертого зловживання прокурорами правом виділення проваджень з метою уникнення виконання процесуальних обов’язків або задля “безпечного” для сторони обвинувачення збирання “потрібних” доказів.

Хоча рішення про об’єднання та виділення кримінальних проваджень приймається на підставі “необхідності” (внутрішнього переконання прокурора) та не підлягає оскарженню, захисникам рекомендується уважно слідкувати за рухом об’єднань і виділень проваджень щодо їхніх підзахисних, використовувати ці відомості для надання оцінки доказам, зібраним у кожному з таких проваджень, а також ініціювати в прокуратурі або в суді об’єднання кримінальних проваджень, якщо це вигідно для сторони захисту.

ESQUIRES – це сучасна юридична компанія, яка об’єднала фахівців із багаторічним стажем позитивного розв’язання найскладніших правових задач у практиках вирішення спорів, інвестицій і управління капіталом, корпоративного і податкового права та захисту бізнесу від кримінально-правових ризиків.

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.