Кредитні борги доведеться повертати

Кредитні борги доведеться повертати 150 150 Esquires

Споживача звільняють від відповідальності за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит — неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем у період із 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року сплачувати не потрібно.

Законом України № 533–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню й поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» доповнено пунктом 6.

Втім, необхідно розуміти, що мова йде про відповідальність за прострочення — борги повертати доведеться.

До кредитних договорів застосовуються статті 1046 та 1049 Цивільного кодексу України, які зобов’язують повернути таку ж суму грошових коштів, яку було взято (так зване «тіло кредиту»).

Закон № 533-IX не передбачає припинення нарахування процентів за кредитом, дозволяє лише прострочувати виплату «тіла кредиту» з процентами без відповідальності за таке прострочення. Проценти продовжують нараховувати, відповідні роз’яснення вже оприлюднив і Національний Банк України.

Отже, за прострочення виплат «тіла кредиту» та процентів за два місяці (березень-квітень 2020) відповідальність не виникає, проте кошти однаково необхідно повернути.

Звільнення від відповідальності за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за договором згідно з положеннями вказаного Закону є безумовним.

Тобто, самого лише закону є достатньо для того, щоб Банк не нараховував неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення за період березень-квітень 2020.

У споживача-позичальника немає необхідності додатково звертатись до Банку за цим, подавати заяви, документи про погіршення матеріального становища тощо. Проте, рекомендуємо після закінчення періоду звільнення від відповідальності (у кінці квітня 2020 – на початку травня 2020) перевірити виписку по кредитному рахунку на предмет відсутності таких нарахувань.

Додатково, 17.03.2020 року Законом України №530-IX уряду надано вказівку у дводенний строк з дня набрання чинності цим Законом (з 17.03.2020) забезпечити прийняття нормативно-правових актів та подання на розгляд Верховної Ради України законопроектів, необхідних для врегулювання суспільних відносин, пов’язаних із встановленням карантину, у тому числі щодо призупинення обов’язку виконання основного зобов’язання, виконання якого забезпечене іпотекою, та недопущення звернення стягнення на предмет іпотеки на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Наразі такий законопроект у базі зареєстрованих на сайті ВРУ не значиться.

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.