Суд поновив заступника Голови Державної митної служби України Дениса Шендрика

Суд поновив заступника Голови Державної митної служби України Дениса Шендрика 150 150 Esquires

Приємно бути юристом!

Важливу перемогу днями здобула команда ESQUIRES у Шостому апеляційному адміністративному суді. Вдалося переконати суд поновити на посаді заступника Голови Державної митної служби України, незаконно звільненого розпорядженням Кабінету Міністрів України на підставі ст. 87-1 Закону «Про державну службу», внесеної у складі законодавчих змін щодо «перезавантаження влади».

Чому важливу?!

Перший аспект психологічний, життєвий. Процес безупинних реформ давно славиться стійким запитом на нові обличчя. А останнім часом прийшло розуміння, що обличчя мають бути розумні і досвідчені.

Наш клієнт залишив престижну (й високооплачувану) роботу у компанії з BIG4, погодився впровадити свої знання на держслужбі, повіривши у можливість реальних змін на митниці. Його звільнення на 4-й місяць роботи (одразу після вдалого завершення іспитового строку) жодним чином не пов’язане із його здібностями або успіхами на посаді. Причина «об’єктивна» – зміна Уряду.

Контрпродуктивність й деструктивізм такого підходу позначається й на державі – запровадити реформи за 4 місяці нереально (митниця наразі у гіршому стані, ніж до початку реформ). Але найбільше страждає команда, яка поступилася власними інтересами, важко працювала над планом дій й на самому початку його впровадження випадково дізналася про свою непотрібність з незрозумілих причин. Чудовий PR держави як роботодавця!!

Другий аспект – юридичний, на перший погляд парадоксальний. Щоправда, звільнення відбулося із суворим дотриманням букви закону. Підвела якість закону. До слова, геноцид, фашизм, апартеїд теж були законними явищами.

Нам вдалося довести, що застосована Урядом норма закону не відповідає Конституції України, міжнародному договору й практиці ЄСПЛ, які мають вищу юридичну силу.

Така конструкція, на жаль, все ще надто складна для розуміння українським суспільством й часто – судом. Саме тому переважна більшість звільнених на цій підставі відмовилася від боротьби, вони просто не вірили у можливість перемоги. А дарма:)

Найбільше вражає ефект, викликаний оскарженнями звільнень з підстав незгоди із наведеною законодавчою конструкцією:

  • апеляційний суд ініціював перед ВС звернення до КСУ щодо визнання норми неконституційною;
  • Уряд звернувся до ВРУ із законопроєктом щодо виключення цієї норми із закону (бо вона призводить до необґрунтованих звільнень);
  • ВРУ прийняла закон про виключення норми із закону (але це не поновлює у правах вже звільнених на її підставі службовців);
  • декільком сміливцям вдалося здобути перемогу в суді і поновитися на посаді.

Ключовий контакт:
Опанас Карлін
Email: opanas.karlin@esquires.ua

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.