Угода 5: Колишній заступник Голови Державної митної служби України про спір у справі про звільнення

Угода 5: Колишній заступник Голови Державної митної служби України про спір у справі про звільнення 150 150 Esquires

6 квітня 2021 року CEE Legal Matters повідомили, що юридична фірма ESQUIRES переконала Шостий апеляційний адміністративний суд України скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про звільнення з посади колишнього заступника Голови Державної митної служби України Дениса Шендрика з посади. Внутрішні експерти CEE обговорили із Шендриком Д. В. деталі справи.

CEEIHM: Будь ласка, розкажіть нашим читачам передумови вашої справи.

ДЕНИС: Кілька слів про себе — я маю понад 15 років досвіду роботи професійним консультантом із питань податків та митних зборів у компанії великої четвірки. Крім того, в Україні кілька років я очолював Митний комітет української професійної асоціації, тому я добре відомий як митний експерт та лобіст інтересів прозорого бізнесу.

З обранням нового президента — пана Зеленського — я погодився на пропозицію новопризначеного прем’єр-міністра та керівника української митниці щодо сприяння реформуванню української митної служби. Одним із найбільш нагальних та складних завдань було відокремлення української митної та податкової служби України, які раніше були об’єднані в один фіскальний орган.

Також разом із моєю командою ми розпочали впровадження низки інших реформ, включаючи оновлення законодавства та ІТ-інструментів, що використовуються митною службою. Хоча міжнародне ділове співтовариство підтримувало багато реформ, бюрократична система була надзвичайно стійкою.

Після звільнення прем’єр-міністра та всього уряду підтримка реформи почала слабшати, і я та моя команда реформаторів стали небажаними. Тож новий прем’єр-міністр застосував суперечливі норми закону, щоби звільнити мене, навіть незважаючи на те, що я був призначений відповідно до процедур публічного конкурсу на п’ятирічний період.

CEEIHM: Якою була ваша основна вимога?

Денис: Варто згадати, що мені стало відомо про моє звільнення з преси, оскільки я сидів на своєму робочому місці в п’ятницю о 20:00. Причини не повідомлялися, так само як і не зазначалася негативна оцінка моєї роботи. Просто формальна постанова про звільнення.

Таке ставлення суперечить моїм принципам. Я звик планувати свою кар’єру й ціную свою особисту та ділову репутацію. Тому я вирішив звернутися до суду, щоби довести собі і продемонструвати уряду, що така поведінка є неприйнятною.

CEEIHM: Суд постановив повернути вас на колишню посаду. На що вони покладались при цьому?

ДЕНИС: Я вважаю, що суд виніс рішення на мою користь, врахувавши наступне:

— Процедура, за якою мене призначили. Як я вже згадував, я виграв публічний конкурс на основі чітких та прозорих правил.

— Той факт, що мої конституційні права були порушені; і врешті-решт.

— Суперечливе положення, яке було використано як офіційна причина мого звільнення, було вилучене із закону як таке, що суперечить Конституції України.

CEEIHM: Які ваші плани після відновлення роботи?

Денис: Відразу після звільнення мене запросив на керівний пост мій нинішній роботодавець — одна з провідних міжнародних аудиторських та консалтингових компаній. Отже, поновлення на роботі не було кінцевою метою. Ба більше, в Україні потрібно боротися за виконання рішення суду. Я вважаю, що нинішній уряд не націлений на реформи, і я не впевнений, що мені буде комфортно працювати з акторською командою.

Тим не менше, я справді вірю, що в якийсь момент буде політична воля й сильне бажання знищити  корумповану систему навколо українських митниць.

CEEIHM: Зрештою, чому ви обрали юридичну компанію ESQUIRES своїм юридичним консультантом у цій справі?

ДЕНИС: Підготовка домашнього завдання. Це була ключова причина, на підставі якої я обрав юридичну компанію ESQUIRES. Адвокати компанії прийшли на перше засідання добре підготовленими, з уже складеним набором аргументів, а також чесно оцінили шанси справи.

Порівнюючи з іншими юридичними фірмами, з якими я спілкувався, ESQUIRES справді продемонстрували, що вони дбають про мою справу, і з цього випливає, що я зробив правильний вибір.

Джерело: CEE Legal Matters

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.