Вікторія Ковальчук, партнер ESQUIRES, провела для слухачів LHS майстер-клас з підготовки позовної заяви

Вікторія Ковальчук, партнер ESQUIRES, провела для слухачів LHS майстер-клас з підготовки позовної заяви 150 150 Esquires

За даними ДФС України протягом 2017 року підрозділами аудиту ДФС донараховано грошових зобов’язань на суму 26,6 млрд. грн., забезпечено узгодження 16,4 млрд. грн., у тому числі 5,4 млрд. грн. податку на прибуток та 4,3 млрд. грн. податку на додану вартість. У 2018 році донараховано 13,2 млрд. грн. Основним порушенням, що допускали, на думку податкових органів, перевірені платники податків, стало завищення податкового кредиту та витрат внаслідок їх формування за операціями із «сумнівними» суб’єктами господарювання.

Сумнівні/фіктивні контрагенти, безтоварні/нереальні господарські операції вже багато років є основною підставою для донарахування грошових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток.

Адвокат Вікторія Ковальчук партнер ESQUIRES провела майстер-клас з підготовки позовної заяви і вибору доказової бази (на основі практичного кейсу і аналізу акту перевірки) для слухачів модулю «Реальність операцій і доказова база» Legal High School.

Після змін процесуального закону саме підготовка позову та доказової бази є ключовим етапом у процедурі судового оскарження ППР, оскільки платник податків повинен подати всі наявні докази реальності операцій разом із поданням позовної заяви (ст. 79 КАСУ).

У процесі доказування реальності господарської операції для платника податків необхідно використати всі доступні можливості. Це і фіксація процесу та результату господарської операції (фото, відео); відомості про використання результату господарської операції в подальшій діяльності тощо. Процесуальний закон чітко регламентує питання належності та допустимості доказів.

Водночас, що стане джерелом для доказової бази щодо нереальних господарських операцій у податкового органу дозволяють визначити Методичні рекомендації з фіксування в актах перевірок результатів відпрацювання документально оформлених платниками податків нереальних господарських операцій з товарами.

Проект позовної заяви (виключно для навчальних цілей) доступний за посиланням.

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.