Інструмент розвитку юрбізнесу

Інструмент розвитку юрбізнесу 150 150 Esquires

Мільйони працівників по всьому світу вже користуються перевагами віддаленої роботи. Хоча лідерами в провадженні нових стратегічних рішень вважаються компанії в ІТ-індустрії, все більше працівників, які займаються консалтингом, надають перевагу працювати віддалено, оскільки творча та складна робота потребує значної концентрації.  При цьому в еру технологічного прогресу ще ніколи не було так просто працювати над проектами та бути на зв’язку з колегами з усього світу.

З точки зору нормативного регулювання віддалена робота не має нічого спільного з трудовим законодавством. Фріланс має ознаки цивільно-правового договору, за яким замовник, наприклад, на підставі усної домовленості чи електронної переписки, надає замовлення виконавцю. Відповідно фрілансер, працюючи дистанційно, не може претендувати на соціальний захист чи гарантії працівників, на кшталт відпустки чи лікарняного. Проте все більше юристів, особливо юристів-початківців, окрім основного заробітку, прагнуть отримувати додатковий дохід в якості фрілансера. Серед інших чинників, що спонукають юристів працювати віддалено, є: можливість працювати автономно, прагнення особистого розвитку за рамками того, що прийнято називати «традиційною успішною кар’єрою», можливість займатись особистими проектами, небажання підлаштовуватися під чужий графік та бути частиною громіздкої корпоративної структури. Як правило, такі юристи займаються складанням проектів юридичних документів: позовних заяв, скарг, цивільно-правових, трудових договорів, протоколів, установчих документів юридичних осіб та ін.  Часто юрист – ‘in house’, пропрацювавши  тривалий час на підприємстві, через певний проміжок часу стає фрілансером, який займається супроводженням діяльності такої компанії та представництвом інтересів менеджменту. Як показує досвід, такий позаштатний радник займається дотримання умов контрактів у відносинах компанії з її контрагентами, а також питаннями оподаткування, реструктуризації підприємства та захисту бізнесу.

Ще років 10 тому для юристів віддалена робота була радше міфом, ніж реальністю, проте в епоху глобалізації фріланс стає зручним та ефективним інструментом для розвитку юридичного бізнесу в цілому.

Що нового?

Підписуйся і будь в курсі наших останніх новин

(Required)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.